Złote gody par małżeńskich

Nie wystarczy pokochać,

trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce

i przenieść ją przez całe życie.

(A. Bekannte)

20 sierpnia br. burmistrz Dukli Krystyna Andruch w imieniu prezydenta RP wręczyła 25. parom z gminy Dukla medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote gody obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę. Uroczystość "Złotych Godów",  odbywała się  w restauracji Bartnik w Tylawie i  prowadzona była przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Dukli Mirosława Matykę, który rozpoczynając uroczystość przywitał Jubilatów, burmistrz Dukli Krystynę Andruch, jej zastępcę Bohdana Gocza i przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli Pawła Kuffnera. Każda para małżeńska otrzymała życzenia i medal, który w imieniu prezydenta RP wręczała burmistrz Dukli. Upominki i kwiaty wręczali przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli i zastępca burmistrza Dukli. Wioletta Jakieła, Gabriela Gniady i Gabriela Fornal swoim występem uświetniły uroczystość.  Był także uroczysty poczęstunek dla Jubilatów i pamiątkowe zdjęcia.

Pary obchodzące jubileusz Złotych Godów 50. lecia pożycia małżeńskiego:

1. 1. Barbara i Tadeusz Antoniewiczowie
  23. Irena i Jan Wielgosowie
  24. Ewa i Wacław Więckowie
  25. Anna i Stanisław Woźniakowie

Z okazji tak pięknego jubileuszu jakim są Złote Gody, składamy Wszystkim Parom najserdeczniejsze życzenia, kolejnych lat spędzonych razem w zdrowiu. Niech każdy dzień przynosi Wam radość i uśmiech. Pięćdziesiąt lat to nie lada wyczyn!

Więcej zdjęć w galerii...

2024-08-23